Word nu lid!

Einde competitie : begin playoffs!

door admin | Geen reacties

De reguliere competitie zit erop, tijd om de balans op te maken met wat nutteloze statistiekjes!
28 wedstrijden gespeeld, 21 gewonnen: dat is precies 75% en dat is lager dan de afgelopen twee jaar (92% in 2009/2010 en 81% vorig seizoen) maar genoeg voor een tweede plek op de ranglijst. We beginnen nu niet aan de kwartfinale zoals de afgelopen jaren gebruikelijk was, maar aan een soort tussenronde waaraan de beste zes teams meedoen verdeeld over twee poules. In poule B zitten de nummers 2, 4 en 5, oftewel Donar, Magixx en Zwolle. Poule A bestaat uit Leiden, Den Bosch en Leeuwarden.

Eerst even terug naar het reguliere seizoen. Een totaalscore van 2095 punten voor en 1923 tegen, dus gemiddeld 75 – 69. Dat is iets minder dan vorig jaar toen de gemiddelde score 80 – 67 was. De grootste winst werd dit jaar behaald tegen Stepco BSW op 6 maart. Er werd toen met een verschil van 34 punten gewonnen (88 – 54) en dit was tevens de grootste procentuele winst (163%) Onze grootste verliespartij was op 5 november tegen Aris toen met 14 punten verschil werd verloren (72 – 86). Het grootste procentuele verlies was op 19 november tegen ZZ Leiden: 70 – 58 (121%).
De hoogste totaalscore was op 11 februari toen er met 100 – 84 van Magixx werd gewonnen (184 punten totaal) en was daarmee de enige wedstrijd van Donar die de 100 punten haalde. De 100-puntengrens werd dit jaar ook door andere teams nauwelijks gehaald. Alleen Zwolle (100-104 tegen Den Bosch en 106-60 tegen Rotterdam) en Den Bosch (100-104 tegen Zwolle, 108-69 tegen Aris, 113-66 tegen Rotterdam) lukte dit ook. De laagste totaalscore dit jaar werd gehaald tegen Rotterdam op 4 december: 60 – 50, een totaalscore van 110 punten.
De langste zegereeks (in de competitie) duurde van 21 januari tot en met 17 maart, in die periode werden alle 9 wedstrijden gewonnen. De langste verliesreeks, voor zover je daarvan kunt spreken, duurde twee wedstrijden en slechts drie dagen: afgelopen paasweekend werd tegen Den Bosch en Magixx verloren.

Goed, de tussenronde dus. Hoewel het gevoel van vele supporters negatief is lijken de cijfers voor ons te spreken. Van beide ploegen in onze poule hebben we driemaal gewonnen en eenmaal verloren. Tegen Zwolle hebben we in totaal een positief doelsaldo van 17 punten, tegen Magixx +31. Statistisch gezien kun je dus stellen dat van de vier wedstrijden in de tussenronde er drie worden gewonnen en één wordt verloren.
Zwolle en Magixx hebben onderling natuurlijk ook vier wedstrijden gespeeld. Daarvan won Magixx er drie (73-63 en 72-71 thuis en 65-73 uit) en Zwolle één (89-87 thuis).

Het is natuurlijk puur speculeren, maar laten we er vanuit gaan dat Donar eerste wordt in de poule en Magixx tweede. We spelen dan in de halve finale tegen de nummer twee uit poule A. Gezien de onderlinge resultaten in de competitie daar (Leiden wint 3-1 van Den Bosch en 3-1 van Leeuwarden, Den Bosch wint 4-0 van Leeuwarden) is het waarschijnlijk dat Leiden eerste wordt en Den Bosch tweede. De halve finales worden dan Leiden – Magixx en Donar – Den Bosch. En dan beginnen de playoffs pas écht!

 De informatie uit dit bericht is mede mogelijk gemaakt door www.DonarMuseum.nl

Geen reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.