Word nu lid!

Donar – Leiden

door admin | Geen reacties

Donar en Leiden, twee ploegen met een rijke historie. Leiden is opgericht in 1958 en betrad in 1967 onder de naam Bona Stars Leiden de Eredivisie. Donar, opgericht in 1951, volgde in 1970 onder de naam GSSV Donar. In 1983 degradeerde Donar om in 1986 weer terug te keren. Leiden verliet juist in 1986 de Eredivisie. Het duurde tot 2006 voordat Leiden weer in de Eredivisie speelde.
Leiden werd in 1978 voor het eerst kampioen, Donar in 1982. In 2010 werd Donar kampioen en was Leiden de bekerwinnaar, in 2011 was het andersom. Velen zullen zich nog de zinderende finalewedstrijd van vorig jaar herinneren, waar Donar uiteindelijk na drie verlengingen met slechts één puntje verloor. Twee ploegen die aan elkaar gewaagd zijn dus.

Donar en Leiden speelden op 17 januari 1971 voor het eerst tegen elkaar. Thuis verloor Donar met 64-100. Ook later dat jaar in Leiden werd verloren met 82-52.
In totaal hebben Donar en Leiden 66 competitieduels tegen elkaar gespeeld met een gemiddelde score van 79,6-79,2. Zeer in balans dus. Er zit wel een verschil in uit- en thuiswedstrijden. Thuis werd in 34 wedstrijden de gemiddelde score 81,2-78,0. Uit was de gemiddelde score 80,6-77,9. Donar won 19 van de 34 thuiswedstrijden, Leiden won dus 15 keer in Groningen. Uit won Leiden 17 keer, Donar won 15 keer in Leiden.

Wat zegt dit over vanavond? We kunnen in ieder geval niet de conclusie trekken dat Donar 90% kans heeft om te winnen van Leiden. Wel is waarschijnlijk dat het een ontzettend spannende pot wordt.

Na de wedstrijd zal de Jump In weer geopend zijn, waar de nieuwe webshop geopend zal worden. Ook zullen de DDC-leden aanwezig zijn.
Wij van SV Donar wensen u alvast een fijne wedstrijd en zien u graag na afloop terug in de Jump In!

Geen reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.