Word nu lid!

Verslag Basketball Rules

door | 1 reactie

Afgelopen vrijdag, 11 maart 2010, was Martiniplaza het toneel van “Basketball Rules”, waarin scheidsrechters en een wedstrijdcommisaris uitleg gaven over de regels van het Nederlandse eredivisiebasketbal. Op dit evenement kwamen enkele tientallen SV- en BBC-leden af. Nadat de bezoekers vanaf zeven uur ’s avonds binnen begonnen ter druppelen, opende om kwart voor acht Ramon Wiersema (groep Evenementen) de avond. Daarna zei SV-voorzitter Bert Nienhuis een aantal woorden, om de inleiding af te sluiten met enkele woorden van GasTerra Flames-voorzitter Rob Schuur, die enkele geruchten uit de wereld hielp. In het kort: de club is financieel gezond en er wordt pas ná de laatste playoff-wedstrijd uitspraak gedaan over de nieuwe coach en contractverleningen. Toen was het woord aan de mensen waar het vandaag echt om ging: scheidsrechters Frans Harryvan en Nico Zwiep en wedstrijdcommissaris Gerrit Halbersma.

Het panel bij Basketball Rules. Vlnr: Nico, Frans en Gerrit. Foto door Rogier Deelman

De avond begon met een kijkje in de nieuwe regels voor het seizoen 2010/2011. Hiervoor werden beelden gebruikt die werden besproken door Nico Zwiep; ondertussen kon het publiek vragen stellen. Onder andere de nieuwe driepuntslijn, de 14-secondenregel, de “no charge semi circle” en de nieuwe regels omtrent terugspelen werden besproken. Vooral in dit laatste geval bleek dit zeer verhelderend en hopelijk kan met deze uitleg in de resterende wedstrijden hartproblemen en hoge bloeddruk voorkomen worden. Nadat alle regels besproken waren was er de uitgebreide mogelijkheid om vragen te stellen, waarvan erg veel gebruik gemaakt werd. Ook werden er wat frustraties geuit, maar de sfeer bleef uiteraard vriendelijk. Na de pauze werdeen aantal momenten uit de wedstrijd Nijmegen – Den Bosch bekeken, waarbij het publiek werd gevraagd om mee te doen. Was de dunk van Brian Laing een loopfout of niet? Was het inderdaad een flop (schwalbe) van Rogier Jansen? Door middel van groene en rode kaartjes kon iedereen zijn mening geven.Daarna werd ook een moment uit de wedstrijd Weert – Groningen bekeken en beoordeeld, waarna een heel gesprek volgde over zichtlijnen van scheidsrechters en het zicht van publiek en tv-camera’s. Tenslotte werd een stukje uit een NBA-wedstrijd bekeken. Hoewel de meningen over de eerste (mogelijke) fouten verdeeld waren, was iedereen het eens dat dit laatste fragment een duidelijke flop was. Na nog een laatste vragenronde werden de gasten bedankt voor hun aanwezigheid en was het tijd om na te praten in het Donarcafé Jump In. Alle aanwezigen waren het er over eens dat het een zeer geslaagde avond was, die zeker voor herhaling vatbaar is.

1 reactie

  1. Janny Faber egv.De Kruif –

   Ik ben op zoek naar Gerrit Halbersma.
   Wie kan me zijn telefoonnummer geven of een adres.
   Dit in verband met de terminale toestand van mijn broer.
   Boele Faber en zijn neef.
   Met vriendelijke groet
   Janny de Kruif-Faber

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *