Word nu lid!

Capitals kruipt door het oog van de naald

door admin | Geen reacties

De Capitals zitten de laatste weken duidelijk in een dipje. De wedstrijden tegen Leiden en Den Bosch werden met ruime cijfers verloren en de Capitals kwamen in die wedstrijden ook maar lastig tot scoren. Tegen Zwolle, een verplaatste wedstrijd door de nog te spelen bekerwedstrijd tegen Eiffeltowers, de kans voor de Capitals op eerherstel. "Slechts" 1550 toeschouwers zaten er op de tribune klaar om de strijd tegen Zwolle te aanschouwen.

Rogier Jansen (Hanzevst Capitals) zit de laatste tijd volgens zijn coach in een dipje
Rogier Jansen ontbreekt het momenteel aan de juiste vorm (foto: Martijn Eggens)

De wedstrijd begon voor de Capitals meteen met een achterstand op het scorebord. De jump werd wel gewonnen door de Capitals, maar Zwolle kwam daarna al snel op een 0-6 voorsprong. Gelukkig voor de supporters kwamen de Capitals daarna razendsnel weer helemaal terug in de wedstrijd. En hoe, want Zwolle wist daarna een lange tijd niet tot scoren te komen. Met 9-9 was de stand na ruim vijf minuten speeltijd nog gelijk, maar vanaf dat moment was het qua scoren enkel Capitals dat de klok sloeg. Zonder ook maar één tegenscore konden de Capitals uitlopen naar 16-9 aan het einde van kwart één. Ransford Brempong was in het openingskwart de leidende man bij de Capitals. Hij alleen nam de helft van alle punten voor zijn rekening (8 punten).

Ransford Brempong (Hanzevast Capitals) uiteindelijk verkozen tot Vikings Man of the Match
Ransford Brempong verdiende met zijn spelen de MotM-titel (foto: Martijn Eggens)

Ook in het tweede kwart duurde het hééél lang voordat Zwolle ook maar iets aan de score kon veranderen. De Capitals bouwden de run uit het eerste kwart uit naar een 17-0 run en kwamen zo, halverwege het tweede kwart, op 23-9. Zwolle kreeg er tot op dat punt geen bal in; en als de Capitals iets meer hun best hadden gedaan had het verschil op dat moment nog veel groter kunnen zijn. Maar ook de Capitals lieten de punten niet in bijzonder grote vaart aantekenen. Met nog iets meer dan vijf minuten te spelen deed Zwolle, in de persoon van Robby Bostain, voor het eerst weer wat terug (23-11). Het was wel bijzonder om te zien hoe Zwolle zich vanaf dat moment herstelde. Ze hadden de verdediging nog steeds behoorlijk op scherp staan, waardoor ze wel de nodige fouten moesten incasseren, maar ze scoorden vanaf dat moment ook weer. En zo kon Zwolle richting de rust al een heel stuk van de veertien punten achterstand wegwerken. Will Whittington knalde er en passant nog wel even de eerste driepunter voor de thuisploeg in èn Zachary Williams benutte de score plus bonus, maar dat was vrijwel het enige dat de Capitals nog konden produceren. Zwolle had het gat bij rust al verkleind tot 30-24.

Chaz McCrommon (Hanzevast Capitals) speelde in zijn eerste thuiswedstrijd na zijn blessure weer een prima wedstrijd
McCrommon had een goede "return" na zijn blessure (foto: Martijn Eggens)

Wat voor de rust eigenlijk al een beetje in de lucht hing, werd na de rust de waarheid. Stukje bij beetje knabbelde Zwolle de voorsprong van de Capitals weg. Het werd 32-30, 37-35 en twee minuten voor het einde van het kwart was de hele voorsprong verdwenen (42-42). Wat er met de Capitals aan de hand was, was niet te verklaren; maar sprankelend en flitsend was het geenszins. Het frivole basketball van eerder dit seizoen was verdwenen en zelfs de inbreng van de herstelde èn goed spelende Chaz McCrommon en de nieuwe, ietwat fletse inbreng van Zachary Williams kon niet voorkomen dat Landstede zelfs afsloot met een 44-46 voorsprong. Werk aan de winkel voor de Capitals dus, waarbij ze de steun van het tot dan toe tamme publiek (begrijpelijk) wel konden gebruiken…

Zachary Williams (Hanzevast Capitals) kon nog niet ècht imponeren, maar slecht was het ook niet
Zachary Williams nog niet ècht het gezochte "beest onder het bord" (Foto: A.Meijer)

In het vierde kwart schroevden beide ploegen, werkend naar de winst, de puntenproductie verder op. Eindelijk werd er, over en weer, eens stuk meer gescoord dan in de voorgaande kwarten. En dat juist boeide het publiek ook meer. Ten eerste omdat het nu echt om de winst ging, maar in de tweede plaats omdat het publiek juist ook de juichmomenten nodig heeft om op gang te komen. Het werd in het vierde kwart dan toch nog een wedstrijd die het aanzien een beetje waard was. De beide teams hielden elkaar daarin steeds in balans. Er werden weinig vrije kansen meer weg gegeven, maar er moest gestreden worden voor elk punt. De teams lieten wel degelijk zien beide voor de winst te willen strijden. Torey Thomas ging zijn team daarin voorop in de strijd en hoewel hij niet veel van zijn dreigende acties af wist te ronden, kreeg hij wel de nodige vrije worpen toebedeeld. Tot vlak voor het einde was de strijd nog steeds niet beslist. Met driepunters probeerden beide de overwinning te forceren. McCrommon en Whittington knalden ze raak, maar bij Zwolle was het Arno Bunnig die "red hot" was vanachter de driepuntslijn (70-71). De laatste minuut werd het billenknijpen voor de toeschouwers toen McCrommon de stand weer gelijk trok met één benutte vrije worp (71-71). Nick Hulzebos mocht vervolgens zijn schutterskunsten laten zien vanachter de vrijeworplijn en faalde daarbij niet (71-73). Het was uiteindelijk Torey Thomas die voor de Capitals een verlenging uit het vuur sleepte met een layup, die wel eens binnen viel (73-73). Een zwaar bevochten gelijkstand bracht daarmee een verlenging met daarin een kans voor de Capitals op eerherstel.

Torey Thomas (Hanzevast Capitals) sleepte zijn ploeg door de verlenging
Torey Thomas sleepte zijn ploeg door de verlenging (foto: Martijn Eggens)

Voor Zwolle maakte Aron Bunnig èn Robby Bostain in de eerste minuten van de verlenging de kansen voor Zwolle groot. Beide schoten er een loepzuivere driepunter in. Een ongeschreven regel dat de eerste ploeg die scoort in de verlenging er vaak met de winst vandoor gaat maakte de kansen voor de Capitals er niet groter op. Tot de Capitals gebruik konden maken van een gouden wissel. Ransford Brempong moest met kramp in zijn benen noodgedwongen het veld verlaten. Met een grimas van pijn op het gezicht werd hij geholpen langs de zijlijn. Door het uitvallen van Brempong mòest Marco van den Berg bijna wel gebruik maken van de geblesseerde Novak (gekneusde linkerhand). Daniël Novak kwam binnen de lijnen en schoot niet veel later op magnifieke wijze een belangrijke driepunter binnen (81-82). Het publiek kreeg hij daarmee op de banken, want dat begreep de actie van publiekslieveling Novak dondersgoed. Nu moest het gebeuren; en wonder boven wonder gebeurde het toen ook! Wat volgde was een serie vrije worpen van Torey Thomas, die in de verlenging waardevol werk verrichtte voor zijn ploeg. Hij schoot niet alleen acht van zijn tien vrije worpen raak, maar pakte ook nog eens drie steals op het moment dat het nodig was. Zwolle kon in de slotfase niet veel meer dan fouten maken, om de klok te stoppen en zo nog scoringskansen te creëren. De Capitals kwamen daardoor in de verlenging uiteindelijk steeds comfortabeler in de zetel te zitten en pakten alsnog de overwinning; enigszins geflatteerd met 91-85. De geblesseerd uitgevallen Ransford Brempong, tijdens de reguliere speeltijd al uitverkozen tot Man of the Match, kon toen eervol zijn titel in ontvangst nemen; met het geruste gevoel dat de overwinning binnen was…

Will Whittington (Hanzevast Capitals) had moeite met het vinden van zijn schot, maar strooide wel met een aantal mooie assists
Will Whittington had moeite met het vinden van zijn driepuntsschot (foto: A.Meijer)

Coach Herman van den Belt beleefde een spannende wedstrijd in Martiniplaza. Hij gaf zijn ploeg de complimenten voor de manier waarop ze de wedstrijd gespeeld hebben. "Ze hadden de hele wedstrijd maximale inzet en werkten op eigen kracht de achterstand weg." De inbreng en driepunter van Daniël Novak was ook volgens Van den Belt de ommekeer in de verlenging. "Het was vangen, draaien en raak… Dat was gadverdamme." Luid en duidelijk…

Daniël Novak (Hanzevast Capitals) zorgde, tot ontzetting van coach Herman van den Belt, voor de ommekeer in de verlenging
Daniël Novak bracht de ommekeer in de verlenging (foto: Martijn Eggens)

Marco van den Berg had de complimenten voor de coaches van Zwolle. "De manier waarop ze in Zwolle telkens weer een competatief team op het veld zetten is prijzenswaardig. Goed gecoachd!" De coach van de Capitals zag ook dat zijn team de laatste wedstrijden niet in een topvorm verkeerde. Hij legde het uit als herstel van zijn spelers na een periode van zeer intensief trainen. "Fysiek zijn ze nu bezig met supercompensatie. Een periode van keihard trainen zorgt daarbij voor een dal in de prestatie, maar de supercompensatie moet ze daarna laten groeien naar een niveau dat hoger ligt dan daarvoor." Marco erkende dat zijn team momenteel in een dipje zit, maar probeerde dat wel steeds een beetje te verbloemen. "Momenteel is de synergie wel een beetje weg. Het gaat met ups en downs… nu zitten we even in een dipje." Over Rogier Jansen vertelde Van den Berg dat hij op dit moment uit vorm is en dat dat de reden is dat Jansen een stuk minder speelt. Over nieuweling Williams: "Het is niet makkelijk voor hem om in een team dat zoekende is zijn rol te vinden. Hij heeft zaterdag tegen Den Helder nog een extra kans gekregen om zich te bewijzen."

ASI, Active Services International, sponsor van de Vikings Man of the Match

Hanzevast Capitals:

 • Brempong – 22 punten (82%), 10 rebounds
 • Thomas – 20 punten (38%), 10 rebounds, 8 assists, 5 steals
 • Khazzouh – 12 punten (63%), 7 rebounds
 • McCrommon – 12 punten (50%), 6 rebounds
 • Williams – 10 punten (40%), 5 turnovers
 • Whittington – 10 punten (30%), 5 rebounds, 6 assists
 • Novak – 3 punten (100%)
 • Royé – 2 punten (100% FT)

Hanzevast Capitals: 55% 2PT, 35% 3PT, 73% FT, 45 rebounds (9 OR), 19 assists
Landstede Zwolle: 31% 2PT, 50% 3PT, 68% FT, 40 rebounds (14 OR), 13 assists

Landstede Basketball Zwolle:

 • Punch – 22 punten (39%, 5/10 3PT), 8 rebounds
 • Bostain – 21 punten (41%), 7 rebounds, 6 assists, 7 turnovers
 • Bunnig – 18 punten (67%, 6/8 3PT!), 6 rebounds
 • Hulzebos – 11 punten (38%), 6 rebounds, 5 steals
 • Young – 11 punten (22%), 8 rebounds
 • Helfferich – 2 punten (33%)

Geen reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.