Word nu lid!

Hanzevast Capitals blijft pendelen tussen flop en top

door | 2 reacties

Het werd een match-up tussen de nummer twee en de nummer vijf op de ranglijst, waarbij je vooraf zou denken dat het Bergen op Zoom een grote kans zou maken op de overwinning. Zeker wanneer je zou bedenken dat de Capitals nog steeds bijzonder geplaagd worden door blessures. Guido Grünheid en Jovan Zdravkovic zijn nog steeds revaliderende van hun blessures. Daar kwamen deze week nog eens Rogier Jansen (scheurtje in zijn proximale tibia) en Stafan Mladenovic (verzwikte enkel) bij. Was het eerder het seizoen een gebrek aan de inside spelers, nu was de blessurebank gevuld met een groot aantal spelers op de spelverdelerspositie. Het deerde de ongeveer 2000 toeschouwers niet, want de Capitals èn de fans maakten er desondanks een lekkere basketballavond van…

De drie musketiers van Hanzevast Capitals: Archbold, Melson en Mason
De drie musketiers: Archbold, Melson (MotM) en Mason

De eerste vijf minuten van de wedstrijd waren voor Niels Meijer. Als er iemand weet hoe er hard gewerkt moet worden dan is het Meijer wel. Ook de cijfers waren in de beginfase voor Meijer, want hij stond aan de basis van de eerste voorsprong van de Capitals in de wedstrijd. Met drie steals en zeven punten in die fase zorgde Meijer voor een 14-8 op het scorebord; het verwierf Meijer al snel de heldenrol in de wedstrijd, zeker als je bedenkt dat Meijer sowieso een der publieklievelingen van de fans is. In het vervolg van het kwart werkten de Capitals vrolijk verder en maakten ze het Bergen op Zoom behoorlijk lastig. De Giants kregen alleen al in de eerste tien minuten 12 steals om de oren, goed voor 11 punten voor de Capitals. Die cijfers weerspiegelden het goede verdedigingswerk van de mannen van coach Clarós. Niemand minder dan het jeugdige talent Calvin Smith bracht de toeschouwers in vervoering toen hij in de slotseconden drie vrije worpen om zeep wist te helpen. De Capitals behielden zodoende een 22-14 voorsprong, waarmee een eerste stap naar winst reeds was gezet. Het publiek vond het allemaal prachtig…

Niels Meijer immer de strijder op de vloer
Niels Meijer, immer de dappere strijder op de vloer

Het tweede kwart werd het allemaal wel iets benauwder voor de Capitals. Hoewel er met net zoveel intensiteit gespeeld werd als in de voorgaande tien minuten slopen er her en der wel wat foutjes in. En als de ballen dan net niet meer zo willen vallen als voorheen dan ben je kwetsbaar. Door tweemaal een goede oprisping van Bergen op Zoom’s Patrick Pope kwamen de Giants bijna langszij. Bijna, want steeds wisten de Capitals wèl de voorsprong te behouden. De eerste keer, na een score van Tim Blue, werd het billenknijpen bij 24-23. De sterk spelende Emi Morales en Raoul Heinen zorgden echter meteen weer voor wat lucht (33-25). Vlak voor rust was het toch weer Patrick Pope die de Giants weer hoop gaf. Een steal van hem en een benutte vrije worp bracht de Giants terug naar 40-37. Een voorsprong die de Capitals zorgen moest baren, want ook Bergen op Zoom is een ploeg die tot het einde weet te strijden. Het verschil werd wel enigszins vertekend, doordat een score van de Capitals niet op het scorebord was bijgeteld…

Kevin Melson maakt het Maurice Sumter lastig te scoren
Maurice Sumter krijgt de score niet kado van Kevin Melson

Na de rust werd de gemiste score van de Capitals alsnog verrekend door de jurytafel. Met een 42-37 stand kon dus alsnog begonnen worden aan de tweede helft, waarin het vervolgens feest werd voor de Capitals. Het derde kwart was amper op gang of de Giants kregen een flinke mokerslag te verduren. En wie speelde daarin weer een grote rol: Niels Meijer. Het was zo’n beetje zijn wedstrijd aan het worden. De eerste scores in het kwart, van Emi Morales, waren op aangeven van Meijer. Meteen daarop was het Meijer die met een fraaie driepunter het publiek op de banken kreeg. Het trouwe publiek, dat de ploeg dit seizoen menige malen vervloekte na dramatische verliezen, scandeerden luidkeels de naam van Meijer; een toen al verdiend eerbetoon. En dat was nog niet alles dat de Donarfans te zien kregen! Binnen anderhalve minuut snelden ze, met een 10-0 run, weg naar een ruime 63-43 voorsprong. De enigszins verraste fans waren niet meer stil te krijgen. Wie had immers van tevoren gedacht dat de Capitals de nummer twee zo gemakkelijk aan de broek zou geven. Het derde kwart was een kwart om van te smullen voor de Donarfan. De ene na de andere score viel te noteren, vaak na een goede interceptie door de strakke verdediging. De Capitals zaten in de flow en vielen nauwelijks meer te stoppen voor de inmiddels mat spelende Giants. De Capitals maakten niet minder dan 41 (!!) punten in het derde kwart, onder andere door de inbreng van de op dreef geraakte Kevin Melson (12 punten). Bergen op Zoom was verslagen, zeker toen vak voor de zoemer Devon Giles geïrriteerd zijn tweede onsportieve fout beging. Het was gewoon een domme actie om Alton Mason met een ferme drukker af te stoppen. Giles kon daardoor erg vervroegd en met vier persoonlijke fouten (waarvan twee onsportieve, dus diskwalificerend) de douches alvast aan zetten. De Capitals zaten inmiddels, met 81-58, ruim in de zetel voor de winst.

Het plaatje van coach Eric Braal en Devon Giles zegt al genoeg
Het plaatje vertelt het verhaal… Giles verliet na zijn tweede onsportieve fout het veld

Spannend werd het in het afsluitende kwart niet meer, maar ondanks dat feit viel er nog voldoende te genieten in Martiniplaza. De zaal kwam niet meer tot rust voordat het eindsignaal geklonken had. Kit Rhymer imponeerde met een keihard block op Tim Blue, die hij gedesillusioneerd achter liet nadat hij de bal hoog uit de lucht door Rhymer weggeslagen zag worden. Niet veel later deed Kevin Melson dat kunstje nog eens over, gevolgd door wederom een goedkeurend gejuich van de tribunes. De Capitals waren van de "sukkels" na de wedstrijd inmiddels weer verheven tot helden, waarbij Niels Meijer tot een van de opperhelden uitgeroepen werd. Het pak van Grote Smurf zou hem niet misstaan hebben; het zou bij hem alleen iets te klein uitgevallen zijn. Het was daarom voor velen ook ietwat wreed toen niet Meijer maar Kevin Melson uitgeroepen werd tot de Bodycontrol Roden Man of the Match. Het was echter de democratische stemming van de stemmers die juist Melson aanwezen voor de eer. De overige stemmen op de tribunes gaven Niels Meijer echter snel de eer die hem ook toekwam, zeker nadat hij zijn zoveelste geniale actie vertoonde. Op aandringen van de schotklok moest hij wel gaan voor de driepunter; een schot dat vervolgens wonderschoon binnenplofte. Hiermee manoeuvreerde Meijer zijn ploeg ook nog eens voorbij de 100-puntengrens (101-82). Het ging echter deze wedstrijd zeker niet alleen om de eer voor één bepaalde speler. De Capitals hadden als hecht collectief weer laten zien dat ze over dusdanige kwaliteiten bezitten dat ze het elke ploeg bijzonder lastig kunnen maken. Gedreven door de prachtige ambiance in Martiniplaza wisten ze hun flopstatus subiet weer om te zetten in de topstatus. De 107-88 zege sprak boekdelen.

Niels Meijer kon met opgeheven hoofd de fans bedanken
Niels Meijer kon met opgeheven hoofd de fans bedanken

Coach Eric Braal weet het verlies van zijn ploeg aan de mentale achterstand in de wedstrijd. "We waren mentaal niet opgewassen tegen het sterk spelende Groningen. Uit de 25 turnovers die we leden scoorden de Capitals maar liefst 35 punten." Braal maakte zich na afloop zorgen over de vorm van zijn ploeg. "Als je kijkt naar de non-verbale communicatie van de spelers, dat zegt genoeg. Zo’n wedstrijd geeft mij niet zo’n goed vooruitzicht voor de playoffs".

Pep Clarós was tevreden over de inzet van zijn spelers. "Ondanks de onderbezetting binnen mijn team gaven ze allemaal hun maximale. Ik was gedwongen om bijvoorbeeld Raoul Heinen meerdere malen op de pointguard positie te zetten, om zo voldoende te kunnen roteren binnen het team. We hebben het voorgaande weekend hard getraind; dat heeft wellicht nu zijn vruchten afgeworpen. Als we zo blijven spelen, dan gaan we nog steeds voor de tweede plaats in de competitie. We moeten al onze resterende wedstrijden winnen!"

Body Control Roden - Sponsor Man of the Match

Hanzevast Capitals:

 • Melson – 22 punten (46%), 5 rebounds
 • Mason – 18 punten (47%), 6 turnovers
 • Meijer – 16 punten (100%), 8 steals, 6 assists
 • Archbold – 14 punten (36%)
 • Morales – 13 punten (71%)
 • Heinen – 13 punten (45%), 5 rebounds
 • Rhymer – 8 punten (100%)
 • Englický – 3 punten (25%)

Hanzevast Capitals: 62% 2PT, 30% 3PT, 82% FT, 29 rebounds (9 OR), 25 steals
West Brabant Giants: 56% 2PT, 58% 3PT, 66% FT, 33 rebounds (6 OR), 15 steals

West Brabant Giants:

 • Blue – 20 punten (45%)
 • Giles – 15 punten (100%), 6 rebounds, 5 turnovers
 • Harris – 13 punten (40%)
 • Sumter – 12 punten (80%), 6 rebounds, 5 turnovers
 • Slagter – 10 punten (75%)
 • Pope – 9 punten (33%), 7 rebounds, 5 steals
 • Loubry – 5 punten (50%)
 • Smith – 2 punten (100%)
 • Jones – 2 punten (50%)

2 reacties

  1. Nike –

   Martin, zoals altijd, weer een topverslag! Niels was absoluut de uitblinker, daar zijn we het helemaal over eens. 😉

  2. hsb –

   goedemorgen, ik sluit me aan bij Nike zijn reactie! 🙂 😉 dankje Martin!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *