Word nu lid!

Wedstrijd met twee gezichten, Amsterdam pakt de overwinning

door | 4 reacties

Een wedstrijd tegen Amsterdam is eigenlijk al jaren één van de krakers in de competitie. Zo was het in de Apollohal, Sporthallen Zuid, de Evenmentenhal en tegenwoordig in Martiniplaza vaak een bijzonder treffen tussen Donar/Capitals en Amsterdam. Het succes was er voor beide kampen; Amsterdam was "Groningen" regelmatig de baas, maar ook Donar/Hanzevast Capitals zegevierden tegen Amsterdam. Wie herinnert zich niet meer de clean sweep in het seizoen 1997/1998 van Donar in de Apollohal (ja, we worden oud…)? Wie heeft niet meer die krankzinnige laatste wedstrijd uit de halve finale in 2004 op het netvlies? Herinneringen te over aan de heerlijke potjes tegen Amsterdam. Deze editie had ook alles in zich om in het geschiedenisboek bijgeschreven te worden…

Onder andere Kevin Melson en Kitwana Rhymer hadden in de eerste helft de defensie goed dicht zitten
Melson en Rhymer dichtten de defensie in de eerste helft goed 

De Capitals gingen vanaf tel één als een razende van start. Bijna alles wat uit de handen van de helden van het thuispubliek kwam werd omgetoverd in een score. Binnen drie minuten keek Amsterdam al tegen een 11-7 achterstand aan, waarna het voor de Capitals alleen maar gekker werd. Het publiek vond het allemaal prachtig wat hun helden lieten zien. De van blessures teruggekeerde Meijer en Rhymer vertolkten een groote rol in een 16-0 run (27-7!!) die de Capitals binnen twee-en-halve minuut produceerden. Hosanna was het in Martiniplaza; het publiek stond op de banken. Binnen ongeveer vijf minuten maar liefst 27 punten op het scorebord was een ongekende prestatie voor de thuisploeg; en dat tegen de koploper in de competitie! Mede door de punten van Mohamed Abukar kwam Amsterdam in het eerste kwart nog tot 20 punten, maar de driepunter van Archbold hield met 35-20 het gat met Amsterdam groot.

In het tweede kwart consolideerden de Capitals het gat met Amsterdam met succes. Nog steeds bleef de ring van de basket de grote vriend van de Capitals en vielen vele ballen door het netje, resulterend in een maximale voorsprong van 21 punten. Een score van 51 punten na slechts veertien-en-halve minuut werd in Groningen zelden (of nooit?) vertoond! Het team handelde als collectief en wist Amsterdam goed in toom te houden met een strakke verdediging. Toch kwam de productie voor de Capitals in het vervolg naar de rust wel wat stil te liggen. In de laatste vijf minuten van het tweede kwart sprokkelden ze hoofdzakelijk de puntjes met behulp van vrije worpen, die overigens wel ruim voldoende benut werden. Zodoende kon er bij rust alsnog genoten worden van een ruime voorsprong (59-42), wat voor vele toeschouwers veel meer was dan ze vooraf hadden durven dromen. Met een brede lach op het gezicht en een kop koffie in de hand genoot menigeen na van de fabuleuze eerste helft…

Niels Meijer en Kitwana Rhymer lieten in hun eerste thuiswedstrijd na hun blessures zien waarvoor we ze gemist hadden
Meijer en Rhymer toonden wat gemist werd tijdens hun blessures

Het kan verkeren in het basketball, want waar het in de eerste helft hosanna was voor de Capitals kregen ze het na rust zwaar te verduren van Amsterdam. Tot 65-48 leek er vooralsnog niets aan de hand, maar vervolgens kwam Amsterdam met rasse schreden dichterbij. Abukar en Kabba zorgden voor het verkleinen van het gat binnen de 10-puntenmarge, waarna Teddy Gipson zijn team bij de hand nam. Het team van de Capitals, dat voor de rust onoverwinnelijk leek, was na de rust geen schim meer van zichzelf. Het lukte niet meer om Amsterdam van het scoren te houden, terwijl er voor de rust maar liefst 15 turnovers werden afgedwongen. De verdediging van de Capitals liet steeds meer steekjes vallen, waardoor er aan het einde van het derde kwart van de 17-puntsmarge slechts 2 puntjes overbleven (75-73).

Niels Meijer kreeg na zij blessure ook weer de nodige speelminuten
Niels Meijer kreeg na zijn blesssure ook weer de nodige speelminuten

De stand na het derde kwart had in een "gewone" wedstrijd best de eindstand kunnen zijn en in dat geval hadden de Capitals een overwinning kunnen vieren. Toch wordt een basketballwedstrijd nog steeds over veertig minuten verdeeld, waarvan de laatste deel als een mokerslag aankwam bij de Capitals. Amsterdam had in het derde kwart het momentum al gevonden en speelde ook in het vierde kwart met dezelfde passie verder. De Capitals èn hun toeschouwers moesten troosteloos toezien hoe Amsterdam gedegen naar de winst speelde. Het lukte niet meer bij de Capitals; de ene na de andere knulligheid volgde. Werd er een goede steal gepakt, dan werd de bal meteen zonder moeite weer afgegeven aan Amsterdam. Ook het scoren lukte niet meer bij de Capitals; slechts 6 van de 19 pogingen trof doel en driepunters vielen er ook niet meer te noteren. Amsterdam schoot op het moment dat het er juist toe deed met scherp en benutte ruim 73% van de kansen. Teddy Gipson en Jeron Roberts waren daarbij de meest productieve Amsterdammers met respectievelijk 10 en 13 punten. Roberts werd daarmee uiteindelijk topscorer van de wedstrijd met 30 punten; Gipson voegde in de tweede helft maar liefst 22 punten toe aan zijn 4 puntjes in de eerste helft. Amsterdam was met twee razende kwarten na rust (31 en 33 punten) de terechte winnaar geworden van de strijd met twee gezichten. Het gezicht van de Donarfan werd een héél lang gezicht, waar de Amsterdammer een brede lach op het gezicht had èn een drankje op de overwinning…

Kevin Melson werd met 23 punten de topscorer voor de Capitals
Melson werd met 23 punten topscorer voor de Capitals, Rhymer werd MotM

Coach Arik Shivek van Amsterdam betitelde na afloop de westrijd als "de zwaarste wedstrijd van het seizoen". "Groningen thuis is altijd lastig, Groningen is zeker een goed team. Ik ben erg trots op de spelers; hoe ze zich teruggeknokt hebben in de wedstrijd. Jeron Roberts en Teddy Gipson voelden zich goed thuis in de goede basketball-atmosfeer in Groningen. Groningen heeft de mooiste hal en het grootste publiek in Nederland, dat stimuleert dit soort jongens. In Amsterdam word momenteel hard gewerkt om ook een goede atmosfeer te creeëren". Grappig genoeg kreeg Shivek op dat moment juist telefoon van Algemeen Manager van Amsterdam Piet Meijer, die hij even mee liet luisteren tijdens de persconferentie…

Pep Clarós kwam tijdens de persconferentie tot de conclusie dat zijn team nog niet klaar is voor het grote werk. "We kunnen nog niet veertig minuten lang ons press-spelletje spelen. We kunnen nog niet de volledige wedstrijd onze wil opleggen aan de tegenstander." Clarós wees daarbij ook zelf nog maar eens op de cijfers, waarbij de tegenstelling tussen de eerste helft en de tweede helft ook hem opgevallen was. "Het systeem dat we willen spelen is momenteel nog niet consistent genoeg. We moeten leren hoe we de hele wedstrijd als één team moeten spelen. Daar hebben we nog meer tijd voor nodig…"

Beeldverslag NOS:Hanzevast Capitals:

 • Melson – 23 punten (50%)
 • Rhymer – 19 punten (86%), 6 rebounds
 • Archbold – 15 punten (43%)
 • Mason – 14 punten (27%), 8 assists
 • Jansen – 11 punten (40%), 7 steals
 • Meijer – 6 punten (67%)
 • Grünheid – 5 punten (50%), 6 rebounds
 • Englický – 0 punten
 • Mladenovic – 0 punten
 • Heinen – 0 minuten i.v.m. griep

Hanzevast Capitals: 52% 2PT, 33% 3PT, 82% FT, 28 rebounds (11 OR), 18 assists
Myguide Amsterdam: 70% 2PT, 47% 3PT, 82% FT, 34 rebounds (7 OR), 17 assists

Myguide Amsterdam:

 • Roberts – 30 punten (60%), 5 assists
 • Gipson – 26 punten (88%), 5 assists, 7 turnovers
 • Abukar – 18 punten (78%), 5 rebounds
 • Wyatt – 13 punten (71%)
 • Van Paassen – 7 punten (43%), 11 rebounds
 • Kabba – 7 punten (40%), 6 rebounds
 • Wessels – 5 punten (40%)
 • Trent – 0 punten
 • De Carvalho – 0 punten
 • De Randamie – 0 punten

4 reacties

  1. hsb –

   Martin> 😉

  2. Pap –

   Als Stefan naast Gipson zou staan zou die niet meer dan 10 punten scoren,maar…

  3. Manuel –

   Heb er geen woorden voor van de wedstrijd van gister 😕 ;(

  4. Kampioen –

   Een basketbalwedstrijd duurt 4×10 minuten en aan het eind wint Amsterdam :p

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *