Word nu lid!

Capitals thuis: altijd lastig

door | 10 reacties

Het was op papier een wedstrijd van een der "reuzen" tegen de nummer laatst op de ranglijst. Het publiek dat maar liefst twee weekjes een thuiswedstrijd had moeten missen was op deze zaterdagavond toch weer in groten getale op de wedstrijd afgekomen. Maar liefst 2150 toeschouwers bestegen de tribunes van de "hel van het Noorden". De "reuzen" van de Capitals waren ook deze wedstrijd echter nog steeds niet inzetbaar. Hoewel Niels Meijer en Emiliano Morales voorafgaande de wedstrijd nog intensief bezig waren geweest op de speelvloer, waren ze nog niet inzetbaar voor een intense wedstrijd. De drie inside mannen, inclusief de nog niet genoemde Kitwana Rhymer, keken in burgerkostuum vanaf de spelersbank toe. In de wedstrijd die volgde werd dit gemis weer eens duidelijk gemaakt…

Pavel Englický was een van de positieve uitschieters tijdens de wedstrijd
Englický in duel met Bradley Strickland

In het eerste kwart liep het niet bij de Capitals. Het was een doorn in het oog voor de toeschouwers om te kijken naar het vertoonde spel van hun geliefde team. De eerste vijf minuten van het eerste kwart kregen de Capitals de ene na de andere turnover te verwerken, er werd onnauwkeurig gepasst en de koppies stonden niet op scherp. Zo gebeurde het dat den Helder gretig gebruik maakte van de geboden mogelijkheden en weg liep naar een 6-18 (!!!) tussenstand. De schrik sloeg de toeschouwers weer om het hart; het zou toch niet gebeuren dat er nu verloren werd van de nummer laatst in de competitie! Gelukkig kwam de productie tegen het slot van het kwart voor de Capitals nog enigszins op gang, waardoor het gat niet nog groter werd. Dit was mede te danken aan Den Helder, dat verzuimde opgelegde kansen te verzilveren. Omdat de Seals net zoveel schoten en kansen misten kon het eerste kwart afgesloten worden met 16-25; het was nog steeds een stand om zorgen over te maken. Altijd lastig: Donar thuis…

In het tweede kwart poetsten de Capitals een klein stukje van de achterstand op de Helderse ploeg weg. Het vertoonde spel was zeker nog niet om over naar huis te schrijven, maar de intensiteit ging wel zichtbaar omhoog. Stukje bij beetje krabbelden de Capitals naderbij de Seals, die op hetzelfde niveau de wedstrijd vervolgden. De Seals speelden zeker niet slecht, ze hielden de Capitals met een strakke zone-verdediging goed in bedwang en behielden met scores van Duffey, Bradshaw, De Paula en Van der Gragt de leiding in de wedstrijd. De Capitals ploeterden nog regelmatig; Archbold ging bijvoorbeeld te vaak voor eigen geluk en Grünheid was zo niet altijd groots, de overige spelers daargelaten. In het tweede kwart waren Englický en Heinen juist de meest opvallende spelers. Pavel Englický deed het gewoon goed; blockte, rebounde en scoorde zijn punten. Heinen had daarnaast ook even een vlaag en maakte achterelkaar een paar belangrijke punten om het geloof in de wedstrijd voor de Capitals te herstellen. De mooiste actie van het kwart voor de Capitals kwam echter van Kevin Melson. Op heldhaftige wijze hield hij de bal op de achterlijn binnen en bediende zodoende Rogier Jansen voor een makkelijke score. Den Helder streek even later echter met de eer van topactie na een heerlijke alley-oop dunk van J.R.Duffey. De pass van Terry Sas was perfect op maat voor Duffey om genadeloos binnen te dunken (34-41). Het basketball-liefhebbende publiek toonde hun waardering voor de tegenstander met een gemeend applaus; precies wat dit kunst en vliegwerk verdiende. Dwayne Archbold zorgde gelukkig vlak voor het einde nog wel voor de aansluiter; zijn driepunter maakte 37-41. Altijd lastig: Donar thuis…

Tammo deed zijn uiterste best het publiek te vermaken
Tammo wakkerde het vuurtje bij de fans op de tribunes aan

De spelers van coach Clarós verschenen tijdens de rust verdacht vroeg weer op het veld. Waar het normaal gesproken wel even duurt voordat de spelers de zaal weer betreden, waren de meesten al binnen een minuutje of zes al weer terug bij de spelersbank. Clarós zal kort van stof geweest zijn om zijn mannen de benodigde motivatie in te spreken. Tijdens de eerste minuten na rust was er weinig te merken van daadkracht bij de Capitals. Zeker niet toen Tjoe de Paula op nette wijze zeven punten binnen liep. De omslag kwam halverwege het kwart toen J.R. Duffey op onsportieve wijze Guido Grünheid tijdens een layup neerhaalde. Duffey was daarna echter nog niet klaar met Grünheid; met een slaande beweging liet hij zijn mannelijkheid blijken, wat hem meteen zijn tweede onsportieve fout opleverde. Dat was geen slimme daad, want twee maal onsportief betekent automatisch een diskwalificerende fout. Dezelfde Duffey die krap twintig minuten terug nog een warm applaus gehad had voor zijn alley-oop; verliet nu onder luid boegeroep de zaal. Dat hij zijn ploeg hiermee duidelijk benadeelde werd al snel duidelijk. Allereerst pakten de Capitals de nodige punten uit de toebedeelde vrije worpen, maar daarnaast miste Den Helder ook meteen één van hun inside spelers. Binnen twee minuten werkten de Capitals vervolgens tien punten achterstand weg; van 42-52 naar 52-52. Rogier Jansen stond in het derde kwart op als de leider van het team. Gedurfd en gedegen trok hij de kar voor zijn ploeg en maakte met zijn dreiging in het derde kwart alleen al twaalf punten. Zij inside dreiging ronde hij prima af met keurige lay-upjes of met vrije worpen verkregen uit een persoonlijke fout van de Heldenaren. Mede door de gestegen felheid konden de Capitals eindelijk bogen op een voorsprongetje van 61-59. Altijd lastig: Donar thuis…

Rogeir Jansen dirigeerde zijn team naar de overwinning
MotM Rogier Jansen dirigeerde zijn team naar de overwinning

Tot halverwege het laatste kwart bleef de stelling "altijd lastig" nog steeds gelden voor de Capitals. Helaas dit keer nog steeds in negatieve zin, want nog steeds werd er geen afstand genomen van de Heldenaren. De reddende engel was dit keer wederom Rogier Jansen! Gedwongen door de schotklok nam Jansen, vanaf bijna onmogelijke positie, een schotpoging. Zeker twee meter vanachter de driepuntslijn zoefde de bal uit de handen van Jansen. Niet veel later zoefde de bal, tot ongeloof van de fans, ook nog heerlijk door het netje (72-68)! Het publiek stond op en hulde de held van de avond in een warme deken van geluid. Vanaf dat moment ging het ook niet meer mis voor de thuisploeg. Stukje bij beetje werd het gat met Den Helder groter en groter. De Capitals leken een diesel die wel erg traag op gang was gekomen, want meer punten dan dit kwart hadden ze in voorgaande kwarten niet gescoord. Ze werden daarbij wel geholpen door de grote hoeveelheid persoonlijke fouten van Den Helder. Maar liefst achttien keer mochten de spelers van de Capitals vanachter de vrijeworplijn aanleggen. Rogier Jansen was hierbij vaak aan de beurt en kon zodoende zijn puntentotaal behoorlijk aanvullen. Jansen was, net als in het derde kwart, goed voor de helft van het aantal punten van de Capitals in het kwart. Zijn vier-en-dertig punten maakten hem zeer terecht de held van de wedstrijd. De Capitals hadden in één kwart het leed van drie kwarten helemaal goed gemaakt; goed voor een zwaarbevochten 89-77 overwinning èn belangrijker: twee punten voor het klassement.

Coach Peter van Noord beoordeelde de wedstrijd na afloop als intens en fysiek. Over de actie Duffey in het derde kwart had Van Noord niet veel meer te zeggen dan "hij reageerde op de foute manier". Een actie waar door de coach vast later met de speler zelf meer over gesproken zal worden. Van Noord complimenteerde de Capitals oprecht met de overwinning, die ze volgens hem te danken hadden aan het bijzonder intensieve spel. "Ik hoop dat Groningen het in de play offs kan maken; met alle twaalf de spelers!"

Clarós opende zijn relaas met een inkoppertje: "Ik geloof dat we erg slecht speelden deze wedstrijd…" Duidelijker had de Catalaan het niet kunnen brengen. Clarós waardeerde ondanks het slechte spel de onuitputtelijke inzet van zijn spelers. "Het is wel doorzetten met 7,5 speler tot je beschikking; 7,5 want Stefan is nog dusdanig jong dat hij nog niet volledig meegeteld mag worden. Door het gebrek aan spelers is er eigenlijk geen rotatie mogelijk. We kunnen momenteel niet meer geven dan dit." Het is volgens Clarós nog wel even afwachten tot het team weer compleet is; de spelers moeten immers wel het intensieve niveau van het spel fysiek aankunnen. Clarós liet nogmaals zijn waardering voor de fans blijken: "Het publiek geeft ons erg veel energie. Zelfs als we niet goed spelen laten ze hun steun blijken!"

Tammo nam alvast een voorproefje op het feest met een fan van de tribune
Tammo nam alvast een voorproefje op het feest met een fan van de tribune

De wedstrijd werd dus gewonnen, maar het koste de spelers de nodige moeite te kunnen overtuigen tegen de Den Helder Seals. Het bleek maar weer eens: Donar thuis: altijd lastig! De fans konden na afloop uitgebreid genieten van een lekker feestje in het supportershome!

Hanzevast Capitals:

 • Jansen – 34 punten (60%, 15/19 FT)
 • Grünheid – 12 punten (71%), 10 rebounds, 5 steals, 5 turnovers
 • Archbold – 12 punten (20%), 5 rebounds, 5 steals
 • Heinen – 10 punten (38%)
 • Melson – 9 punten (11%), 6 rebounds
 • Englický – 8 punten (40%), 10 rebounds, 5 steals, 3 blocks
 • Mason – 4 punten (29%), 5 turnovers

Hanzevast Capitals: 44% 2PT, 25% 3PT, 84% FT, 40 rebounds (15 OR), 10 assists
Den Helder Seals: 55% 2PT, 38% 3PT, 60% FT, 35 rebounds (11 OR), 14 assists

Den Helder Seals:

 • Bradshaw – 15 punten (50%), 10 rebounds, 9 turnovers
 • De Paula – 14 punten (50%), 5 turnovers
 • Kulawick – 11 punten (57%)
 • Duffey – 11 punten (44%)
 • Calvin – 9 punten (60%), 6 rebounds
 • Strickland – 8 punten (50%)
 • Sas – 6 punten (50%)
 • Van der Gragt – 3 punten (50%)

10 reacties

  1. ercon –

   goed verhaal martin

  2. koe(tje) –

   Geweldig leuk feest Vikings!!! Voor herhaling vatbaar. Erg jammer dat het supportershome niet boven kan blijven, want vond het daar altijd erg gezellig.

  3. hsb –

   😉

  4. cliffhanger –

   Ik vond het feest tegen vallen in de vikings room. Tammo zou aanwezig zijn, maar was er niet. En de spelers waren er ook niet. Dus het viel gewoon tegen. DJ die er was draaide lueke muziek maar verder vond ik de DJ saai. En het publiek wat er was viel ook tegen. Nee ik ben niet negatief. Het is was gewoon zo.

  5. 050 –

   Rogier, Kit, Guido & Dwayne waren wel bij de capitals jam in het nieuwscafe 🙂

  6. bas –

   goed verhaal, slechte wedstrijd

  7. Janitha –

   @cliffhanger
   er waren wel spelers aanwezig, alleen niet zo lang .
   tammo was ook wel aanwezig maar in burger.

   ik moet wel zeggen dat er niet super veel mensen waren maar het was wel gezellig, er werd alleen niet veel gedanst.
   maar het was wel een leuke avond verder

   🙂

  8. koe(tje) –

   Cliffhanger ik weet niet waar jij was, maar ik heb Tammo idd ook gezien 😉 en verder Rogier, Kit, Guido, Emi, Alton, Stefan, Kevin, Niels en Raoul….en verder heb ik me uitstekend vermaakt met het “saaie” publiek.

  9. Kareltje –

   Ik denk dat cliffhanger ergens op de verkeerde plek heeft gehangen… 😀

  10. 050 –

   Ik snap wel dat je tammo niet herkent als die zn pak niet aanheeft 8)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *