Word nu lid!

Hanzevast Capitals slaat modderfiguur tegen Magixx

door admin | 8 reacties

De Capitals hadden na vorig seizoen nog wel wat recht te zetten tegen de Matrixx Magixx uit Nijmegen. Nijmegen won afgelopen seizoen drie van de vier onderlinge duels en was daarnaast ook nog de betere in de Bekerfinale. Het waren wel twee, bijna geheel nieuwe ploegen die tegenover elkaar stonden. Bij de Capitals zijn er de nodige wisselingen geweest en ook Nijmegen raakte de hele basis van het team van vorig jaar kwijt. De wedstrijden in Nijmegen stonden vorig seizoen altijd garant voor spektakel. Of beide ploegen dit keer voor vuur konden zorgen zou twee uur later duidelijk zijn…

Het eerste balbezit was, na de gewonnen tipoff voor Grünheid, nog wel voor de Capitals, maar al snel keek de ploeg tegen een achterstand aan. De Capitals zetten Nijmegen in eerste instantie onder defensieve druk, maar daardoor kwam er vaak een volgende speler van de Magixx helemaal vrij te staan. Na zes minuten speeltijd was de achterstand reeds opgelopen naar 13-3. De enige die in de eerste minuten voor de Capitals wist te scoren was Rogier Jansen met twee driepunters. Dat het afstandsschoten waren waaruit de Capitals de schaarse punten pakten was niet geheel vreemd. Vrijwel elke aanval eindigde bij een speler die op driepuntsafstand “vrij” stond. Vrije schoten zijn voor het gevoel de makkelijkste opties, dus knalden de Capitals er lustig op los. Het schotpercentage was echter dermate laag dat er nauwlijks punten konden worden bijgeschreven. Hanavan en Melson (3PT) voegden elk nog wel hun score bij, maar dat was dan meteen de volledige productie in het eerste kwart. Nijmegen was niet echt onder de indruk van de defensieve druk en profiteerde daarentegen gretig van de ruimte die ze kregen. Een score van ex-Capitals Sjors Poels zorgde voor een 19-11 kwartstand.

Coach Pep Clarós moest vanaf de zijlijn lijdzaam toekijken hoe zijn mannen verloren
Coach Clarós moest vanaf de zijlijn lijdzaam toekijken

In het tweede kwart vertoonde het spel geen significante verschillen met het eerste bedrijf. De Capitals gingen nog steeds voor het moeilijke afstandsschot en lieten nauwelijks inside dreiging zien. De nadruk lag volledig op de verdediging, maar door de onzorgvuldigheid hierin (geen collapse, geen goede help) scoorde Nijmegen makkelijk en liepen de Capitals tegen een lading persoonlijke fouten aan. Zo ongeveer het enige hoogtepunt van de Capitals kwam na een steal van Grünheid; Grúnheid verwerkte zijn eigen verworven bal in een lekker dunkje. Meteen daarna liet Grünheid de mooie actie verbleken door achtereen een aanvallende en een verdedigende fout te maken. Na nog geen kwartier spelen al drie persoonlijke fouten voor Grünheid. Nijmegen wist steeds vaker de ruimtes te gebruiken die vielen door de matige full court press van de Capitals. Gerrit Brigitha was goed op dreef voor de Magixx en Antoine Jordan liet ook fraaie dingen zien. Het slot van het tweede kwart stal Jordan de show met eerst een bijzonder hoge rebound, om daarna met een showy driepunter de Magixx op een 38-22 ruststand te zetten.

Het was coach Clarós in de vijftien minuten rust niet gelukt om zijn ploeg weer op het goede spoor te zetten. Het resultaat van het harde werken van de Capitals, dat ze afgezien van scoren wel deden, was een overload aan fouten. Het intensieve verdedigen leverde keer op keer persoonlijke fouten op en veel te weinig het geliefde balbezit. Het balbezit dat er was werd vervolgens niet goed afgerond; slechte passes en gemiste schoten voerden de boventoon. Het was dan ook niet vreemd dat na ongeveer vijf minuten spelen de Capitals slechts 2 puntjes gemaakt hadden. De Magixx hadden de stand, in hun voordeel, toen al op 52-24 gezet; de Capitals waren ruimschoots gedubbeld. Sjors Poels maakte even later de achterstand het grootst voor de Capitals: 56-27, maar liefst 29 punten verschil! Coach Schuurs van de Magixx had zijn mannen in de time out goed gewezen op de “wide open shots” die ze aangereikt kregen; de Magixx hoefden enkel te profiteren en dat deden ze erg goed. Aan het einde van kwart drie leek het leed iets minder zwaar geworden doordat de Capitals toch nog wat aanvallen goed wisten af te ronden, maar de kans op de overwinning was al lang vergaan (63-41).

De Capitals konden hun goede bedoelingen niet omzetten in vloeiend spel
De Capitals konden hun goedbedoelde werk niet omzetten in daadkracht

Aan het begin van het vierde kwart was dat dan ook precies de reële boodschap van coach Clarós: “we are not going to win now”. Clarós voegde daar nog wel aan toe dat hij wilde dat zijn mannen er nog wel alles aan deden om de nederlaag zo dragelijk mogelijk te maken. De intensiteit bij de Capitals bleef, maar echt dichterbij kwamen ze niet meer. Nog steeds werden er te veel en te makkelijk persoonlijke fouten gemaakt. Na iets minder dan drie-en-halve minuut was nota bene de vijfde teamfout al weer binnen, dus kon Nijmegen na elke bestrafte fout meteen naar de vrijeworplijn. Er werden hier en daar nog wat puntjes gesprokkeld, waardoor het verschil “beperkt” werd. Nijmegen genoot daarentegen van hun voorsprong en liet zich zelfs verleiden tot wat gallery play. McHugh Mattis speelde hierin de hoofdrol met twee dunks. De laatse van hem was een fraaie alley oop, op aangeven van Antoine Jordan. De Horstacker genoot met volle teugen en barstte na de alley oop bijna uit zijn voegen. De overwinning werd gevierd, zoals dat hoort! De Capitals konden niets anders doen dan de tegenstander feliciteren met de overwinning (89-69) en met gebogen hoofd afdruipen. Deze nederlaag was het team van Clarós niet waardig en dat voelden de spelers maar al te goed…

In de Horstacker werd na afloop feest gevierd door de trouwe supporters
In de Horstacker was het weer eens feest na de fraaie winstpartij

Hanzevast Capitals:

 • Jansen – 15 punten
 • Archbold – 11 punten
 • Mason – 9 punten
 • Melson – 9 punten
 • Grünheid – 9 punten
 • Zdravkovic – 8 punten
 • Hanavan – 6 punten
 • Englický – 2 punten
 • Meijer – 0 punten
 • Heinen – 0 punten
 • Mladenovic – 0 punten
 • Lydeka – 0 punten

 

Matrixx Magixx:

 • Brigitha – 19 punten
 • Jordan – 17 punten
 • Smith – 13 punten
 • Mattis – 10 punten
 • Vermeulen – 10 punten
 • Poels – 8 punten
 • Abernethy – 7 punten
 • Domhof – 5 punten
 • Schouten – 0 punten

 

8 reacties

  1. chucky –

   Ik probeer positief te blijfen. Maar weer lukt het mij niet vandaag. DRAMA!!. 😕 !:( ;(

  2. Graham –

   een uurtje thuis vanuit de horstacker
   Nijmegen speelde goed, maar niet top
   Groningen was dramatisch
   Om 23.00 uur stond de bus nog op de spelers van Groningen te wachten
   Die zaten nog steeds in de kleedkamer
   Nijmegen speelde een degelijke partij basketbal, niet top maar wel goed genoeg om dit ondermaatse Groningen te verslaan
   Bij Groningen lukte totaal niets en bij de Magixx lukte het op de cruciale momenten wel
   Groningen kwam al snel in foutenlast maar de eerste speler die met 5 fouten het veld moest verlaten was de goed spelende Tyler Smith
   Gerrit Brigitta aan Nijmeegse zijde speelde een zeer goede partij
   Verder een rommelige wedstrijd, op het einde liep Groningen nog wat in omdat er risico;s werden genomen, en omdat Nijmegen het toen wel geloofde
   De 2e overwinning van dit seizoen is binnen
   Zaterdag wacht de moeilijke en zware klus in Amsterdam
   Succes Magixx !!

  3. Anita –

   inderdaad moeilijk om positief te blijven…we zijn gewoon aan de kant geschoven in Nijmegen. Het leek nergens naar!
   Maar we hebben nog 42 wedstrijden te gaan en nu maar hopen dat het geen herhaling wordt van vorig jaar!

  4. chucky –

   Wat is er met het gastenboek van donarbasketbal.nl aan de hand??. 😕

  5. mart –

   is op zwart gezet… ehhh wit

  6. jager –

   drama ;(

  7. Vincent –

   Tjaaa….Matrixx “WHOOPED OUR ASSES” ofnie?
   Eerst de beker en nu met 20 punten verschil klop krijgen.
   Donar onwaardig

  8. pijn in de kop –

   ik ben zo bang dat dit jaar net zoals de afgelopen 12 tot 15 jaar steeds weer dezelfde fouten de kop opsteken. Feitelijk maakt de ploeg van Pep dezelfde fouten als vorig jaar onder Boot. Geen insidespel, slechte schotpogingen door forwards, volharden in een press die meer slecht dan goed doet en niet willen switchen naar een ander spelconcept (lukt een full court press nog niet dan zou je moeten beginnen met een driekwart of halfveldpress), op de verkeerde momenten je lange mannen wisselen waardoor het insidespel nog slechter loskomt, het spel nog moeizamer loopt. geen snelle rotatie toepassen met alle aanwezige bankspelers, alles als coach weer alleen doen zonder zichtbare assistent, en nog veel meer. Dit alles is nog zonder vermelding van de bestuursleden zonder inhoudelijke basketballkennis. aub dankuwel.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.